Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny 2017: Lhůta

100 % okrsků sečteno
79.17 % volební účast
27.2 %

ANO

ANO

27.2 %

14 %

ODS

ODS

14 %

11.4 %

SPD

SPD

11.4 %

11.4 %

KSČM

KSČM

11.4 %

7.9 %

ČSSD

ČSSD

7.9 %

7 %

STAN

STAN

7 %

5.3 %

Piráti

Piráti

5.3 %

3.5 %

Zelení

Zelení

3.5 %

3.5 %

TOP 09

TOP 09

3.5 %

Vyberte město

Kompletní výsledky pro město Lhůta

ANO

zisk 31 hlasů

27.2 %

zisk 31 hlasů

ODS

zisk 16 hlasů

14 %

zisk 16 hlasů

SPD

zisk 13 hlasů

11.4 %

zisk 13 hlasů

KSČM

zisk 13 hlasů

11.4 %

zisk 13 hlasů

ČSSD

zisk 9 hlasů

7.9 %

zisk 9 hlasů

STAN

zisk 8 hlasů

7 %

zisk 8 hlasů

Piráti

zisk 6 hlasů

5.3 %

zisk 6 hlasů

Zelení

zisk 4 hlasů

3.5 %

zisk 4 hlasů

TOP 09

zisk 4 hlasů

3.5 %

zisk 4 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

GLOSA: Prezidentský spasitel z diskontu pohořel. Zítko bral kandidaturu jako brigádu

Po dvou týdnech je v podstatě rozhodnuto. Z 21 kandidátů na Pražský hrad půjde do voleb jen devět lidí. Zbytek pohořel. Karel Diviš skončil těsně před branami zákonného limitu pro účast v lednovém klání a Karel Janeček přišel o tolik podpisů, až mu zbylo jen prvočíslo 48 091. Oba se chtějí odvolávat. A dezinformátor Pavel Zítko? Ten vodil své fanoušky za nos a z pohodlí „centrály“ v Potrefené huse si příjemně přivydělal. A to díky příspěvkům lidí na prezidentskou kampaň. Nyní žádá podporovatele o další peníze, tentokrát na právníky. Asi aby mu vysvětlili, že si má příště přečíst pravidla přímé prezidentské volby.

Rakušan chce řešit zákon o volbě prezidenta. Kandidatura Rohanové vzbuzuje otázky

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) plánuje, že se po volbách sejde se svými podřízenými a projednají možné změny v zákoně o prezidentské volbě. Důvodem je, že podpisy některých kandidátů vzbuzují otázky, které musí řešit Nejvyšší správní soud. Ministerstvo vnitra by tak po zpřesnění podmínek mohlo lépe vyhodnocovat, kdo opravdu řádně všechny podmínky splnil. To se týká například kandidátky Denisy Rohanové, která se opírá o podpisy zákonodárců, které sehnala ještě v době, kdy volby vůbec nebyly vyhlášeny. Nad touto možností se ve vysílání CNN Prima NEWS podivovali i politolog Lukáš Jelínek a ústavní právník Jan Kysela.

Okamura: Bašta má reálnou šanci na druhé kolo. Nemá, vsázím sud piva, reagoval Lochman

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Na výběr budou mít zřejmě z devíti kandidátů, kteří podle ministerstva vnitra splnili všechny zákonné podmínky. Několik neúspěšných kandidátů se ještě odvolalo. O prezidentské volbě diskutovali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS čtyři poslanci napříč politickým spektrem – Tomio Okamura (SPD), Ondřej Lochman (STAN), Patrik Nacher (za ANO) a Tom Philipp (KDU-ČSL). Mimo jiné se přeli o to, který z uchazečů je sympatičtější nebo který z nich má největší šanci.

Kde by bydleli, kdyby byli prezidentem? Hrad kandidátům nevoní, někteří preferují panelák

Většině potvrzených prezidentských kandidátů se příliš nechce bydlet na Pražském hradě. Nejčastěji by zůstali na své současné adrese, případně by se přestěhovali jen do „podhradí“. Uvedli to uchazeči o prezidentský post v anketě CNN Prima NEWS. Podle politického komentátora je ovšem nutné brát v potaz otázku bezpečnosti, zůstávat na civilní adrese považuje za jednak nezodpovědné, jednak populistické gesto. Kterému místu by dali současní prezidentští kandidáti přednost a čím zdůvodňují svou volbu?

Celkové výsledky parlamentních voleb 2017 pro obec Lhůta sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Lhůta. Můžete se také přepnout do výsledků voleb do Poslanecké sněmovny v jiných letech.