Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny 2017: Žichovice

100 % okrsků sečteno
61.05 % volební účast
32 %

ANO

ANO

32 %

15.1 %

SPD

SPD

15.1 %

10.7 %

ČSSD

ČSSD

10.7 %

8.6 %

Piráti

Piráti

8.6 %

7.1 %

KSČM

KSČM

7.1 %

6.5 %

TOP 09

TOP 09

6.5 %

5 %

ODS

ODS

5 %

4.5 %

KDU-ČSL

KDU-ČSL

4.5 %

4.5 %

STAN

STAN

4.5 %

Vyberte město

Kompletní výsledky pro město Žichovice

ANO

zisk 108 hlasů

32 %

zisk 108 hlasů

SPD

zisk 51 hlasů

15.1 %

zisk 51 hlasů

ČSSD

zisk 36 hlasů

10.7 %

zisk 36 hlasů

Piráti

zisk 29 hlasů

8.6 %

zisk 29 hlasů

KSČM

zisk 24 hlasů

7.1 %

zisk 24 hlasů

TOP 09

zisk 22 hlasů

6.5 %

zisk 22 hlasů

ODS

zisk 17 hlasů

5 %

zisk 17 hlasů

KDU-ČSL

zisk 15 hlasů

4.5 %

zisk 15 hlasů

STAN

zisk 15 hlasů

4.5 %

zisk 15 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Bašta: Třeba mě mladí podpoří jako Schwarzenberga. Ve vězení jsem seděl s vrahy

Žádný spravedlivý mír v konfliktu Ruska s Ukrajinou nebude. Je absurdní, když se my Češi neustále pokoušíme jen o válečné řešení. To v dalším díle rozhovorů s prezidentskými kandidáty řekl pro CNN Prima NEWS Jaroslav Bašta, jehož do boje o Hrad nominovala SPD. Bývalý disident se rozpovídal nejen o Vladimiru Putinovi, ale i o své zkušenosti z těsné vězeňské cely, kterou za komunistického režimu dlouhé měsíce sdílel s vrahy.

Kandidatura Rohanové nemá platit, míní Wintr. Dva právníci, tři názory, říká uchazečka o Hrad

Kandidátka na prezidentku Denisa Rohanová je považována za jedno z největších překvapení voleb. Hojně se spekulovalo, zda ministerstvo vnitra uzná podpisy, které získala od dnes již bývalých poslanců. Ty Rohanová oslovila ještě před tím, než byla prezidentská volba vyhlášena. Podle ústavního právníka Jana Wintra by její kandidatura registrována být neměla.

GLOSA: Prezidentský spasitel z diskontu pohořel. Zítko bral kandidaturu jako brigádu

Po dvou týdnech je v podstatě rozhodnuto. Z 21 kandidátů na Pražský hrad půjde do voleb jen devět lidí. Zbytek pohořel. Karel Diviš skončil těsně před branami zákonného limitu pro účast v lednovém klání a Karel Janeček přišel o tolik podpisů, až mu zbylo jen prvočíslo 48 091. Oba se chtějí odvolávat. A dezinformátor Pavel Zítko? Ten vodil své fanoušky za nos a z pohodlí „centrály“ v Potrefené huse si příjemně přivydělal. A to díky příspěvkům lidí na prezidentskou kampaň. Nyní žádá podporovatele o další peníze, tentokrát na právníky. Asi aby mu vysvětlili, že si má příště přečíst pravidla přímé prezidentské volby.

Rakušan chce řešit zákon o volbě prezidenta. Kandidatura Rohanové vzbuzuje otázky

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) plánuje, že se po volbách sejde se svými podřízenými a projednají možné změny v zákoně o prezidentské volbě. Důvodem je, že podpisy některých kandidátů vzbuzují otázky, které musí řešit Nejvyšší správní soud. Ministerstvo vnitra by tak po zpřesnění podmínek mohlo lépe vyhodnocovat, kdo opravdu řádně všechny podmínky splnil. To se týká například kandidátky Denisy Rohanové, která se opírá o podpisy zákonodárců, které sehnala ještě v době, kdy volby vůbec nebyly vyhlášeny. Nad touto možností se ve vysílání CNN Prima NEWS podivovali i politolog Lukáš Jelínek a ústavní právník Jan Kysela.

Celkové výsledky parlamentních voleb 2017 pro obec Žichovice sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Žichovice. Můžete se také přepnout do výsledků voleb do Poslanecké sněmovny v jiných letech.