
Pozor na skryté úniky vody, mohou vás přijít draho. Na co si dát pozor?
Pozor na skryté úniky vody, mohou vás přijít draho. Na co si dát pozor?
Do Beskyd má z Novojičínska opět jezdit přímý autobus pro cyklisty. V provozu bude do září
EXKLUZIVNĚ: Cvičení Ruska a Běloruska? Minule skončilo invazí na Ukrajinu, říká Cichanouská
Schmarcz: ODS ztratila zabijácký instinkt. S ANO jsou ideologicky stejní, jen se nemají rádi
Podání daňového přiznání za rok 2024 se blíží. Zbývá pár dnů, co můžete uplatnit?
Pozor na skryté úniky vody, mohou vás přijít draho. Na co si dát pozor?
Přijede do Prahy Zelenskyj? Pavel v neděli přijme zahraniční hlavu státu, oznámil Hrad
54,28 %
54,28 %
37,46 %
37,46 %
8,26 %
8,26 %
1
Jarmila Kozlová
pořadí na kandidátce: 2
10,54 % (307 hlasů)
2
Miloš Dohnal
pořadí na kandidátce: 4
10,44 % (304 hlasů)
3
Pavel Nádvorník
pořadí na kandidátce: 5
10,24 % (298 hlasů)
4
Petr Malošek
pořadí na kandidátce: 9
10,10 % (294 hlasů)
5
Ing. Eduard Rýček
pořadí na kandidátce: 1
9,24 % (269 hlasů)
6
Ing. Miroslav Váňa
pořadí na kandidátce: 3
9,27 % (270 hlasů)
1
Mgr. Martin Ház
pořadí na kandidátce: 6
12,20 % (245 hlasů)
2
Ing. Stanislav Dohnal
pořadí na kandidátce: 2
11,75 % (236 hlasů)
3
Zdislav Ház
pořadí na kandidátce: 1
10,15 % (204 hlasů)
4
Jaroslava Ocelková
pořadí na kandidátce: 3
9,46 % (190 hlasů)
1
Marcel Petrík
pořadí na kandidátce: 1
23,25 % (103 hlasů)
1
Ing. Eduard Rýček starosta obce, věk: 50 let
2
Jarmila Kozlová důchodce, věk: 62 let
3
Ing. Miroslav Váňa OSVČ, věk: 53 let
4
Miloš Dohnal vedoucí technického útvaru, věk: 37 let
5
Pavel Nádvorník soukromý podnikatel, věk: 43 let
6
Tomáš Němeček elektrikář, věk: 21 let
7
Bc. Monika Rýčková učitelka, asistentka pedagoga, věk: 26 let
8
Ing. Marek Zábranský projektový manažer, věk: 33 let
9
Petr Malošek soukromý podnikatel, věk: 64 let
10
Jiří Riedl finanční poradce, věk: 46 let
11
Zdenek Frélich dělník, věk: 55 let
1
Zdislav Ház technik, věk: 35 let
2
Ing. Stanislav Dohnal geodet, věk: 31 let
3
Jaroslava Ocelková uklízečka, věk: 42 let
4
Radko Víšek stavbyvedoucí, věk: 45 let
5
Renata Škopová projektant, věk: 36 let
6
Mgr. Martin Ház programátor, věk: 40 let
7
Jarmila Vanderková úřednice, věk: 57 let
8
Vladimíra Metelková administrativa, věk: 34 let
9
Martin Mišun podnikatel, věk: 33 let
10
Josef Komárek důchodce, věk: 65 let
11
Barbora Tomaštíková Antlová vedoucí řídící pošty, věk: 33 let
1
Marcel Petrík strojník, věk: 35 let
2
Tomáš Lupík strojník, věk: 36 let
3
Ing. Václav Šubrt obchodní zástupce, věk: 66 let
4
Milan Přidal živnostník, věk: 52 let
5
Kafa Abdulkarimová fyzioterapeutka, věk: 44 let
6
Hanuš Keclík palič - příprava materiálu, věk: 35 let
7
František Pacáček invalidní důchodce, věk: 63 let
8
Helena Mikšíková učitelka, věk: 69 let
Kdo věřil, že Podpisovka Starostů bude originální předvolební akcí, jejímž prostřednictvím lidé spolurozhodnou o podobě kandidátek, ten Vítu Rakušanovi a spol. skočil na špek. A i když Starostové slibovali, že si horní místa na kandidátkách nebudou rozdávat v teplíčku vlastních kanceláří, přesně to nakonec udělali. Král Podpisovky Stanislav Havlíček by mohl vyprávět. Co si o tématu myslíte vy? Napište nám do diskuse pod článkem.
V předčasných volbách v Kanadě zvítězila vládnoucí Liberální strana premiéra Marka Carneyho, informují tiskové agentury s odkazem na projekce kanadských médií. Podle odhadu televize CBC však liberálové nebudou mít v parlamentu většinu. Rovněž stanice CTV News uvedla, že liberálové na parlamentní většinu zřejmě nedosáhnou.
Europoslanec Filip Turek (za Motoristy sobě) udělal politickou chybu a na svůj skandál s rychlou jízdou nereagoval jako politik. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec hnutí ANO Radek Vondráček. Přiznal, že ho fascinuje, jakou mediální pozornost na sebe Turek dokázal strhnout. „Má ji mnohem větší než třeba to, že premiér (Petr Fiala) měl uložený milion korun v pračce špinavých peněz,“ poznamenal. Europoslancův přešlap však prý nebude mít vliv na případná jednání ANO s Motoristy o složení vlády.
Opozičnímu hnutí ANO pomalu zastavuje pokles preferencí, podle nejnovějšího volebního modelu by získalo přes 32 procent hlasů. Vyplývá to z exkluzivního týdenního výzkumu analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Koalice Spolu se drží na stabilní hranici okolo 20 procent, v růstu preferencí se jí ale nedaří. Opozičnímu SPD se znovu podařilo předběhnout hnutí STAN. Největší souboj se odehrává na samotném pětiprocentním prahu Poslanecké sněmovny – o hlasy tam soupeří Piráti, Stačilo! a Motoristé sobě.
Pro dvě třetiny Čechů je dostupnost a kvalita zdravotnictví na prvním místě, ačkoliv nepůjde o hlavní téma politických kampaní. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Lidé se ale u voleb budou rozhodovat i podle toho, která z politických stran podpoří mladé rodiny s dětmi nebo vyřeší nedostupné a extrémně drahé bydlení. Sociální jistoty a domácí ekonomika jsou tudíž hlavními tématy, která rozhodnou o složení Poslanecké sněmovny po podzimních volbách.
Zatímco z vítězství v Praze by se ve sněmovních volbách radovala koalice Spolu, ve všech ostatních krajích by připadlo hnutí ANO. Andrej Babiš a spol. by v některých případech vyhráli skutečně drtivým způsobem, například v Ústeckém a Moravskoslezském kraji či na Vysočině. To vše vyplývá ze souhrnného čtvrtletního výzkumu, který vypracoval STEM pro CNN Prima NEWS. Hnutí STAN by se dařilo v libereckém regionu, Motoristům zase v plzeňském.
prima-cnn-news
prima-zeny
prima-zoom
prima-fresh
prima-cool
playboy
lajk
prima-living