Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny 2021: Tučapy

100 % okrsků sečteno
72.82 % volební účast
29.1 %

ANO

ANO

29.1 %

29.1 %

SPOLU

SPOLU

29.1 %

12.8 %

TSS

TSS

12.8 %

11.5 %

SPD

SPD

11.5 %

6.1 %

PirSTAN

PirSTAN

6.1 %

4.1 %

Volný blok

Volný blok

4.1 %

2 %

ČSSD

ČSSD

2 %

1.4 %

PŘÍSAHA

PŘÍSAHA

1.4 %

1.4 %

Zelení

Zelení

1.4 %

Vyberte město

Kompletní výsledky pro město Tučapy

ANO

zisk 43 hlasů

29.1 %

zisk 43 hlasů

SPOLU

zisk 43 hlasů

29.1 %

zisk 43 hlasů

TSS

zisk 19 hlasů

12.8 %

zisk 19 hlasů

SPD

zisk 17 hlasů

11.5 %

zisk 17 hlasů

PirSTAN

zisk 9 hlasů

6.1 %

zisk 9 hlasů

Volný blok

zisk 6 hlasů

4.1 %

zisk 6 hlasů

ČSSD

zisk 3 hlasů

2 %

zisk 3 hlasů

PŘÍSAHA

zisk 2 hlasů

1.4 %

zisk 2 hlasů

Zelení

zisk 2 hlasů

1.4 %

zisk 2 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Kandidatura Rohanové nemá platit, míní Wintr. Dva právníci, tři názory, říká uchazečka o Hrad

Kandidátka na prezidentku Denisa Rohanová je považována za jedno z největších překvapení voleb. Hojně se spekulovalo, zda ministerstvo vnitra uzná podpisy, které získala od dnes již bývalých poslanců. Ty Rohanová oslovila ještě před tím, než byla prezidentská volba vyhlášena. Podle ústavního právníka Jana Wintra by její kandidatura registrována být neměla.

GLOSA: Prezidentský spasitel z diskontu pohořel. Zítko bral kandidaturu jako brigádu

Po dvou týdnech je v podstatě rozhodnuto. Z 21 kandidátů na Pražský hrad půjde do voleb jen devět lidí. Zbytek pohořel. Karel Diviš skončil těsně před branami zákonného limitu pro účast v lednovém klání a Karel Janeček přišel o tolik podpisů, až mu zbylo jen prvočíslo 48 091. Oba se chtějí odvolávat. A dezinformátor Pavel Zítko? Ten vodil své fanoušky za nos a z pohodlí „centrály“ v Potrefené huse si příjemně přivydělal. A to díky příspěvkům lidí na prezidentskou kampaň. Nyní žádá podporovatele o další peníze, tentokrát na právníky. Asi aby mu vysvětlili, že si má příště přečíst pravidla přímé prezidentské volby.

Rakušan chce řešit zákon o volbě prezidenta. Kandidatura Rohanové vzbuzuje otázky

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) plánuje, že se po volbách sejde se svými podřízenými a projednají možné změny v zákoně o prezidentské volbě. Důvodem je, že podpisy některých kandidátů vzbuzují otázky, které musí řešit Nejvyšší správní soud. Ministerstvo vnitra by tak po zpřesnění podmínek mohlo lépe vyhodnocovat, kdo opravdu řádně všechny podmínky splnil. To se týká například kandidátky Denisy Rohanové, která se opírá o podpisy zákonodárců, které sehnala ještě v době, kdy volby vůbec nebyly vyhlášeny. Nad touto možností se ve vysílání CNN Prima NEWS podivovali i politolog Lukáš Jelínek a ústavní právník Jan Kysela.

Okamura: Bašta má reálnou šanci na druhé kolo. Nemá, vsázím sud piva, reagoval Lochman

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Na výběr budou mít zřejmě z devíti kandidátů, kteří podle ministerstva vnitra splnili všechny zákonné podmínky. Několik neúspěšných kandidátů se ještě odvolalo. O prezidentské volbě diskutovali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS čtyři poslanci napříč politickým spektrem – Tomio Okamura (SPD), Ondřej Lochman (STAN), Patrik Nacher (za ANO) a Tom Philipp (KDU-ČSL). Mimo jiné se přeli o to, který z uchazečů je sympatičtější nebo který z nich má největší šanci.

Průběžné i celkové výsledky parlamentních voleb 2021 pro obec Tučapy sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Tučapy. Můžete také zvolit přehled volebních výsledků z předcházejících voleb.