Výsledky komunálních voleb 2022: Rakov

100 % okrsků sečteno
64.02 % volební účast
68.5 %

Sdružení Rakov 2014 a Hasiči Rakov

Sdružení Rakov 2014 a Hasiči Rakov

68.5 %

31.5 %

ProRakov

ProRakov

31.5 %

Vyberte město

Jak se volilo ve vašem městě?
BělotínBeňovBezuchovBochořBohuslávkyBrodek u PřerovaBukBýškoviceČechyČelechoviceČernotínCísařovCitovDobrčiceDolní NětčiceDolní TěšiceDolní ÚjezdDomaželiceDřevohosticeGrymovHlinskoHorní MoštěniceHorní NětčiceHorní TěšiceHorní ÚjezdHrabůvkaHradčanyHraniceHustopeče nad BečvouJezerniceJindřichovKladníkyKlokočíKojetínKokoryKřenoviceKřtomilLazníčkyLazníkyLhotaLhotkaLipník nad BečvouLipováLíšnáLobodiceLuboměř pod StrážnouMalhoticeMěrovice nad HanouMilenovMilotice nad BečvouNahošoviceNelešoviceOldřichovOlšovecOpatoviceOplocanyOprostoviceOsek nad BečvouParšovicePartutovicePavlovice u PřerovaPodolíPolkovicePolomPotštátPřerovPřestavlkyProseniceProvodoviceRadíkovRadkova LhotaRadkovyRadotínRadslaviceRadvaniceRakovŘíkoviceRokytniceRouskéŠišmaSkaličkaSoběchlebySobíškyŠpičkyStará VesStříbrniceStřítež nad LudinouSušiceTeplice nad BečvouTovačovTroubkyTučínTuroviceTýn nad BečvouUhřičiceÚstíVeselíčkoVěžkyVlkošVšechoviceVýklekyZábeštní LhotaŽákoviceZámrskyŽelatovice

Zvolení zastupitelé v obci Rakov (celkem 7 zastupitelů)

Sdružení Rakov 2014 a Hasiči Rakov (zisk 5 z 7 zastupitelů)

1

Zdeňka Mizerová

pořadí na kandidátce: 4

15.0 % (137 hlasů)

2

Vojtěch Skácel

pořadí na kandidátce: 1

14.6 % (133 hlasů)

3

Zdeněk Růžička

pořadí na kandidátce: 2

13.5 % (123 hlasů)

4

Roman Tureček

pořadí na kandidátce: 3

12.4 % (113 hlasů)

5

Mgr. Miluše Zlámalová

pořadí na kandidátce: 5

11.3 % (103 hlasů)

ProRakov (zisk 2 z 7 zastupitelů)

1

Ing. Martin Černocký

pořadí na kandidátce: 3

18.4 % (77 hlasů)

2

Ing. Milada Kovaříková

pořadí na kandidátce: 2

17.4 % (73 hlasů)

Kanditátní listina pro obec Rakov

Sdružení Rakov 2014 a Hasiči Rakov

1

Vojtěch Skácel uvolněný starosta obce, věk: 55 let

2

Zdeněk Růžička manažer technického úseku, věk: 54 let

3

Roman Tureček manažer výroby, věk: 44 let

4

Zdeňka Mizerová skladnice, věk: 41 let

5

Mgr. Miluše Zlámalová sociální pracovník, věk: 50 let

6

Ing. Kateřina Macháčková asistentka - administrativní pracovnice, věk: 43 let

7

Ing. Stanislav Černocký investiční manažer, věk: 63 let

8

Naděžda Petříková samostatná účetní, věk: 54 let

9

Lenka Kabelíková administrativa a evidence pozemků, věk: 37 let

ProRakov

1

Mgr. František Kopecký manažer rozvojové organizace, věk: 45 let

2

Ing. Milada Kovaříková účetní, věk: 59 let

3

Ing. Martin Černocký manažer krajského úřadu, věk: 39 let

4

Eduard Tomeček manažer kvality, věk: 46 let

5

Daniel Muščík lesní technik, věk: 56 let

6

Ing. Barbora Švehlíková referentka státního úřadu, věk: 26 let

7

Romana Tomečková mistrová odborného výcviku na střední škole, věk: 37 let

Nejnovější příspěvky k tématu

O podporu koalice Spolu nestojím, řekl Hilšer. Rozhodnutí Fialova týmu ho ale překvapilo

Koalice Spolu vlastního kandidáta na Hrad nenominuje, podpoří místo toho trojici nezávislých adeptů. Není mezi nimi Marek Hilšer, senátor, který kandidoval už před pěti lety. Toho rozhodnutí vládní koalice podpořit ne jednoho, ale hned trojici kandidátů překvapilo. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Sám však o pomoc jakékoliv politické strany podle svých slov nestojí. Podobně se vyjádřila i Nerudová, kterou však premiér Petr Fiala (ODS) jako vhodnou kandidátku zmínil.

Sledujte Co na to premiér: Fiala zodpoví dotazy k cenám energií i prezidentské volbě

CNN Prima NEWS odvysílá 5. října již druhý speciál „Co na to premiér“ s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS). Na pravidelné rozhovory s premiérem se mohou diváci těšit každou první středu v měsíci. Moderátoři se budou Fialy ptát na aktuální politickou situaci a problémy, které lidi v mimořádně náročném období tíží. Půlhodinový pořad odvysílá živě CNN Prima NEWS ve středu od 21 hodin.

Horáček: Prezidentské volby jsou jako soutěž talentů. Emoce vítězí nad střízlivým posouzením

Jsem rád, že vláda zmínila občanské kandidáty, kteří nemají politické pozadí, hodnotil úterní oznámení koalice Spolu někdejší prezidentský kandidát Michal Horáček. ODS, TOP 09 a KDU-ČSL totiž oznámily, že do voleb nevyšlou žádného stranického kandidáta. Nepřímo ale podpoří senátora Pavla Fischera, ekonomku Danuši Nerudovou a generála Petra Pavla. Největší šance má podle Horáčka ten, kdo zapůsobí na veřejnost svou osobností podobně, jako tomu je v talentové soutěži.

KOMENTÁŘ: Vláda nepřekročila svůj stín a vzdala boj o Hrad. Podtrhne českou malost Babiš?

Postavíme do prezidentské volby, na jednu z nejvýznamnějších politických funkcí v zemi, vlastní silnou osobnost. Tak se ještě začátkem léta holedbali čelní politici koalice Spolu. Úterý ukázalo, že je všechno jinak. Premiér a šéf občanských demokratů Petr Fiala vyslal v nudném projevu několik nic neříkajících signálů, že Spolu sice nikoho přímo nepodporuje, nepřímo už ale ano, a to je tak zhruba vše. Jestli se stejně zachová i hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem, půjde o obrovské zklamání a potvrzení malosti současné české politiky.

Půjde Babiš do boje o Hrad? Expremiér kvůli vydání novin znovu změnil termín oznámení

Bývalý premiér Andrej Babiš znovu změnil datum oznámení, zda bude kandidovat na prezidenta, případně koho hnutí ANO do souboje o Pražský hrad vyšle. Dříve šéf hnutí tvrdil, že rozhodnutí padne v září letošního roku. Poté v den vzniku samostatného československého státu 28. října. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS nyní řekl, že to nakonec udělá 26. října. Podle svých slov si uvědomil, že by se jeho kandidatura objevila v denním tisku až s velkým zpožděním. Svátek totiž připadá na pátek a o víkendu většina deníků nevychází.

Průběžné i celkové výsledky komunálních voleb 2022 pro obec Rakov sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Rakov a kteří kandidáti se tam stali novými zastupiteli. Můžete se také podívat na přehled výsledků z předcházejících voleb.