Výsledky komunálních voleb 2022: Žernovník

100 % okrsků sečteno
57.14 % volební účast
100 %

Sdružení nezávislých kandidátů Žernovník

Sdružení nezávislých kandidátů Žernovník

100 %

Vyberte město

Jak se volilo ve vašem městě?
AdamovBedřichovBenešovBlanskoBořitovBorotínBoskoviceBrťov-JenečBukovinaBukovinkaBýkoviceČerná HoraČernoviceCetkoviceChrudichromyCrhovDeštnáDlouhá LhotaDoubravice nad SvitavouDrnoviceHabrůvkaHodonínHolštejnHorní PoříčíHorní SmržovJabloňanyJedovniceKněževesKníniceKořenecKotvrdoviceKozárovKrasováKřetínKrhovKřtěnovKřtinyKulířovKunčina VesKuniceKuničkyKunštátLažanyLazinovLetoviceLhota RapotinaLhota u LysicLhota u OlešniceLipovecLipůvkaLoukaLuběLudíkovLysiceMakovMalá LhotaMalá RoudkaMíchovMiloniceNěmčiceNýrovOboraOkrouhláOlešniceOlomučanyOstrov u MacochyPaměticePetrovPetroviceProstřední PoříčíRájec-JestřebíRáječkoRoubaninaRozseč nad KunštátemRozsíčkaRudiceŠebetovSebraniceŠebrov-KateřinaSenetářovSkalice nad SvitavouSkrchovSloupŠošůvkaSpešovŠtěchovStvolováSuchýSudiceSulíkovSvětláSvinošiceSvitávkaTasoviceUhřiceÚjezd u BoskovicÚjezd u Černé HoryÚsobrnoÚstupValchovVanoviceVavřinecVážanyVelenovVelké OpatoviceVilémoviceVískyVoděradyVranováVysočanyZávistZbraslavecŽďárŽďárnáŽernovníkŽerůtky

Zvolení zastupitelé v obci Žernovník (celkem 5 zastupitelů)

Sdružení nezávislých kandidátů Žernovník (zisk 5 z 5 zastupitelů)

1

Ing. Tomáš Bartoš

pořadí na kandidátce: 3

23.4 % (101 hlasů)

2

Ing. Tomáš Dudek

pořadí na kandidátce: 1

20.4 % (88 hlasů)

3

Josef Zvěřina

pořadí na kandidátce: 2

18.6 % (80 hlasů)

4

Mgr. Lucie Hofírková

pořadí na kandidátce: 4

18.6 % (80 hlasů)

5

Mgr. Šárka Novotná

pořadí na kandidátce: 5

19.0 % (82 hlasů)

Kanditátní listina pro obec Žernovník

Sdružení nezávislých kandidátů Žernovník

1

Ing. Tomáš Dudek systémový administrátor, věk: 41 let

2

Josef Zvěřina mechanik, věk: 46 let

3

Ing. Tomáš Bartoš projektový manažer, věk: 27 let

4

Mgr. Lucie Hofírková učitelka, věk: 41 let

5

Mgr. Šárka Novotná učitelka, věk: 53 let

Nejnovější příspěvky k tématu

V krajských městech zabodovalo hnutí ANO. Vládní strany ovládly Prahu či Brno

Komunální a senátní volby v Česku skončily. Po sečtení téměř 100 procent hlasů lze konstatovat, že většinu krajských i statutárních měst ovládlo hnutí ANO. Nejvíce zastupitelů mají nezávislí kandidáti, ze samostatných stran uspěla KDU-ČSL. V Praze zvítězila koalice Spolu. Uskupení ODS a TOP 09 pak skončilo první v Brně. V případě senátních voleb slaví starosta Letohradu Petr Fiala (za KDU-ČSL) a lékař Ladislav Václavec (za ANO). Nejvíc postupujících kandidátů do druhého kola senátních voleb má hnutí ANO.

Známá jména u voleb: Šlachta ovládl Pohořelice, uspěl i Pirk či kancléř Mynář

Šéf hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta, proslulý kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09) či hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) mohou po komunálních a senátních volbách slavit. Dařilo se i známým starostům jako třeba Michalu Šmardovi nebo Janu Birkemu (oba ČSSD). Smutní naopak legendární žokej Josef Váňa či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Poprvé bez Kubery. Severočeská modrá bašta padla, ODS ale v čele Teplic nejspíš zůstane

Komunální volby v Teplicích mají poprvé od roku 1994 jiného vítěze než Občanskou demokratickou stranu. Po sečtení všech odevzdaných hlasů je jasné, že jich nejvíce připadlo hnutí ANO, ODS však skončila v těsném závěsu. Oba politické subjekty tak nejspíše budou pokračovat v dosavadní magistrátní spolupráci. V zastupitelstvu totiž mají pohodlnou většinu.

Průběžné i celkové výsledky komunálních voleb 2022 pro obec Žernovník sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Žernovník a kteří kandidáti se tam stali novými zastupiteli. Můžete se také podívat na přehled výsledků z předcházejících voleb.