Výsledky komunálních voleb 2022: Ždánice

100 % okrsků sečteno
57.64 % volební účast
100 %

Nezávislí I.

Nezávislí I.

100 %

Vyberte město

Zvolení zastupitelé v obci Ždánice (celkem 5 zastupitelů)

Nezávislí I. (zisk 5 z 5 zastupitelů)

1

Josef Krupička

pořadí na kandidátce: 1

20.9 % (136 hlasů)

2

David Pohořelý

pořadí na kandidátce: 2

18.8 % (122 hlasů)

3

Bc. Ivana Nováková

pořadí na kandidátce: 3

17.8 % (116 hlasů)

4

Ing. Markéta Kurelová

pořadí na kandidátce: 4

16.0 % (104 hlasů)

5

Jan Novotný

pořadí na kandidátce: 5

17.7 % (115 hlasů)

Kanditátní listina pro obec Ždánice

Nezávislí I.

1

Josef Krupička starosta, věk: 67 let

2

David Pohořelý dispečer autobusové dopravy, věk: 48 let

3

Bc. Ivana Nováková obchodní zástupce, věk: 31 let

4

Ing. Markéta Kurelová ředitelka nákupu, věk: 47 let

5

Jan Novotný elektrikář, věk: 61 let

6

Jan Starý soukromý podnikatel, věk: 41 let

Nejnovější příspěvky k tématu

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně

Povolební vyjednávání v Praze jsou teprve na začátku, už nyní však přichází první střety. Piráti, kteří ve volbách obsadili třetí místo, vítězné koalici Spolu diktují podmínky. S tím zvolený zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu 360° silně nesouhlasil. Možnému spojenci vyčítá, že jedná nečestně a v médiích zmiňuje pouze tu nejlíbivější podmínku.

Kalousek útočí na STAN: Vyžírky a odpadkový koš pro šíbry, už chápu jejich svatbu s ANO

Bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek kritizoval nově vznikající plzeňskou koalici Pirátů, STAN a ANO s podporou SPD již v neděli. V pondělí se jeho ostrá slova zaměřila zejména na STAN a jejich kandidáta Petra Náhlíka, který poskočil z 11. místa na první. Kalousek označil hnutí Starostů a nezávislých za odpadkový koš, který smrdí rozličnými pachy.

Petr Pavel už má dostatek podpisů na kandidaturu. Archy před volbami prověří kontrola

Kandidát na prezidenta Petr Pavel a jeho tým sesbírali k 27. září přes 55 tisíc podpisů občanů. Tyto podpisy má podle něho už tým fyzicky v rukou. Další mají v terénu podporovatelé. Ke kandidatuře potřeboval coby nezávislý kandidát získat minimálně 50 tisíc. Podle svých slov by chtěl dosáhnout hranice 70 tisíc podpisů, sběr tak bude pokračovat. Podpisové archy musí kandidáti odevzdat na ministerstvu vnitra do 8. listopadu do 16 hodin, následně je prověří kontrola.

Ne všude lze sestavit pětikoalici. Svoboda by byl dobrý primátor, věří Fiala

Politiky na komunální úrovni nyní čekají složitá vyjednávání o tom, jakým způsobem v regionech složit koalice. V případě uskupení Spolu by premiér Petr Fiala (ODS) upřednostňoval vznik komunálních vedení na půdorysu vládní pětikoalice. Připustil však, že ne všude to bude možné. Předseda vlády také v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zmínil své přesvědčení, že lídr Spolu v hlavním městě a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) by byl dobrým pražským primátorem.

Průběžné i celkové výsledky komunálních voleb 2022 pro obec Ždánice sledujte online v našem výsledkovém servisu. Zjistíte, kolik lidí hlasovalo pro kterou politickou stranu v obci Ždánice a kteří kandidáti se tam stali novými zastupiteli. Můžete se také podívat na přehled výsledků z předcházejících voleb.